Kto pamięta Gadu Gadu?

Kto pamięta Gadu Gadu?

Na pewno obecnie w Polsce oraz na całym świecie dominującym komunikatorem jest obecnie amerykański Facebook Messenger. Jednak wszyscy doskonale pamiętamy czasy, w których absolutnie żadna usługa zagraniczna nie miała nawet najmniejszych szans w walce o nasz rynek rodzimy z komunikatorem o nazwie Gadu Gadu.

Czasami tak się jakoś składa, że Polacy się opierają na globalnie dominujących wynalazkom. Na pewno nadal aktualnym oraz wręcz doskonałym na to przykładem jest Allegro. Okazuje się, że ono nawet nie drgnęło, gdy niegdyś jakże potężny eBay się otwarł na nasz polski rynek. Co więcej Allegro sobie nadal świetnie radzi pomimo istnienia chociażby Amazonu.

Sukces Gadu Gadu się wydaje wręcz niepowtarzalny oraz także jedyny w swoim rodzaju. Jednak ten komunikator był dla niektórych niewygodny, koszmarny oraz niestety także był źle zabezpieczony. Jednak mimo niektórych swoich wad i tak zdołał podbić serca naprawdę ogromu internautów. Co ciekawe (mało kto o tym wie) trafił nawet na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Sama konkurencja w postaci Windows Messengera, Skype’a czy też ICQ była przez internautów polskich ignorowana niemal całkowicie. Na pewno tutaj warunkiem sukcesu innych komunikatorów polskich tamtych czasów – jak chociażby sam popularny tlen.pl była jego zgodność z siecią właśnie Gadu Gadu. Jeśli jakaś aplikacja nie pozwalała właśnie na komunikację ze znajomymi z Gadu Gadu, to  zasadzie użytkowanie jej nie miało kompletnie żadnego większego sensu.