Telewizyjna rewolucja

Telewizyjna rewolucja

W czasach, gdy OTT zajmuje coraz więcej miejsca w naszym życiu, płatna telewizja nadal się broni. Tradycyjna telewizja przenosi się za trendem do Internetu i zaczyna oferować nam treści na podobnych zasadach.  

Jak dziś wygląda telewizja?

Dzisiaj, normalne jest posiadanie podłączonego telewizora (lub smart TV), który umożliwia łatwy dostęp do Internetu i zwielokrotnia wybór programów, filmów, filmów i seriali do oglądania. Możemy oglądać publiczne programy, ale też telewizje internetowe, gdzie darmowe filmy online są dostępne w olbrzymich bibliotekach. Czasy się zmieniają, a telewizja nigdy nie przestaje się rozwijać. Jesteśmy daleko od naszego starego, dobrego, starego, ultra-pikselowego telewizora z lampą katodową, który oferował tylko sieć kanałów naziemnych, podczas gdy dziś możemy sobie pozwolić na ultra płaskie ekrany w formacie 4K o ultra wysokiej rozdzielczości z dużą ilością filmów, programy i inne rozrywki w zasięgu wzroku. To na przykład Google Chromecast lub Apple TV, który umożliwia oglądanie filmów na YouTube na naszym telewizorze.

OTT – rewolucja w telewizji

OTT oferuje dostęp do kanałów telewizyjnych, pozwala oglądać darmowe filmy online, ale nie tylko. Ta usługa jest bezpłatna i można uzyskać do niej dostęp na dowolnym podłączonym urządzeniu (smartfonie, telewizorze Smart TV, tablecie, komputerze), w tym na urządzeniach z systemem Android i iOS. Główną ideą jest umożliwienie widzowi korzystania z niezwykle prostego interfejsu, który umożliwia mu dostęp do wszystkich kanałów zarówno płatnych, jak i bezpłatnych, niezależnie od ich źródła. W OTT jest wszystko, co jest dostępne w Internecie, ale także wszystkie opcje wideo na żądanie, takie jak:

  • subskrypcja usługi wideo na żądanie (SVOD)
  • wideo na żądanie w abonamencie wykupionym na akt (TVOD)
  • wideo na żądanie z bezpłatną subskrypcją z reklamami (AVOD)
  • platformy streamingowe (Vimeo, YouTube itp.)

Wcześniej to wszystko było dodatkiem do naszej klasycznej telewizji ale dziś trend się zmienił i odwrócił. Spędzamy dużo więcej czasu na oglądaniu filmów na telefonach komórkowych niż na telewizorze. Należy jednak pamiętać, że OTT przyciąga coraz więcej widzów, ponieważ oferuje nam większy wybór. Możliwość oglądania wybranego filmu wideo, kiedy chcesz i gdzie chcesz. To właśnie robi różnicę w porównaniu z tradycyjną telewizją i jej zamrożonymi programami, które pozostawiają niewielką lub żadną elastyczność, w przeciwieństwie do OTT. Telewizja internetowa zapewnia nam szeroki wybór filmów i seriali.