Telewizja internetowa na telewizorach Smart

Telewizja internetowa na telewizorach Smart

Telewizja internetowa może ostatecznie zmienić sposób, w jaki oglądamy wiadomości i rozrywkę. Ludzie, którzy są entuzjastyczni i mają wiedzę na określone tematy, ale nie mają umowy z dużą siecią, mogą tworzyć własne programy. W miarę jak technologie nagrywania i edycji wideo stają się coraz bardziej dostępne dla ogółu społeczeństwa, coraz łatwiej jest nadawać treści generowane przez użytkowników z całego świata. Telewizja internetowa, to też filmy za darmo online, które są dostępne całą dobę, a które możemy oglądać na ekranie naszego telewizora.  

Jakie funkcje oferują inteligentne telewizory?

W zależności od kategorii cenowej i producenta istnieje kilka różnic między poszczególnymi urządzeniami na obecnym rynku. Ich wspólną cechą jest to, że oferują pewien podstawowy wybór aplikacji w interfejsie startowym, którymi można sterować za pomocą pilota. Niemniej jednak prawie każdy producent współpracuje z innym systemem operacyjnym (np. Android TV, Roku, Amazon), więc nie każda aplikacja jest całkowicie identyczna na każdym urządzeniu. Urządzenia z Android TV mają połączenie z Google Play i dlatego oferują duży wybór aplikacji.

Zasadniczo inteligentne telewizory można obsługiwać za pomocą pilota, ale możliwe jest również połączenie ze smartfonem, tabletem, a w niektórych przypadkach asystentami sterowania głosowego (Google Home, Amazon Echo). Można również podłączyć klawiatury. Dzięki funkcji drugiego ekranu istnieje możliwość „przeciągania” plików z laptopa, smartfona i tabletu. Telefonia wideo jest również możliwa za pośrednictwem zintegrowanej kamery i aplikacji takiej jak Skype.

Co to jest inteligentny telewizor?

Te nowoczesne telewizory były pierwotnie nazywane „telewizorami podłączonymi” lub telewizją hybrydową, ponieważ telewizor można podłączyć do Internetu i różnych urządzeń do przesyłania strumieniowego. Można powiedzieć, że telewizja i komputer łączą się w jedno urządzenie. Oznacza to, że aplikacje do przesyłania strumieniowego wideo, telewizji, filmów i muzyki, na przykład, mogą być również używane za pośrednictwem telewizora i surfowania w Internecie. Pozwala nam też oglądać darmowe filmy online. Smart TV ma także inne połączenia, takie jak USB, sieć, HDMI i karty pamięci. Można również podłączyć konsole do gier, dekodery i odtwarzacze Blue Ray. Smart TV jest wyposażony w wydajny procesor, który umożliwia uruchomienie wielu z tych aplikacji. Połączenie kablowe (DVB-C) lub system satelitarny (DVB-S) nie musi już być obecny, aby można było korzystać z telewizora Smart TV. Ponieważ jest to również możliwe dzisiaj poprzez transmisję telewizyjną bezpośrednio przez podłączone połączenie internetowe.

W jaki sposób Smart TV jest podłączony do Internetu?

Połączenie Smart TV z Internetem jest podstawowym wymogiem, aby móc korzystać z pełnego zakresu funkcji urządzenia. Smart TV jest podłączony przez wewnętrzną sieć WLAN lub przewodowe połączenie Ethernet w sieci domowej. Wi-Fi 802.11ac to standard przesyłania strumieniowego wideo i treści na żywo. Im szybszy Internet, tym płynniejszy i wyższa rozdzielczość działa strumień.