Oglądaj filmy online

Oglądaj filmy online

Telewizja internetowa oferuje obecnie dużo więcej niż telewizja tradycyjna. To nie tylko możliwość oglądania programów gdzie tylko chcesz, ale też wiele kanałów telewizji internetowych gdzie możesz oglądać filmy na darmo online.  

telewizor photo

Wiadomości i filmy na życzenie

Strony internetowe kompilują dziś listy kanałów na żywo. Na przykład, aby dowiedzieć się o nowościach w Buenos Aires w Argentynie, po prostu kliknij Argentyna – kanały są zwykle pogrupowane według kraju. Niektóre stacje telewizyjne odtwarzają również na żywo i transmitują swoje kanały programowe na swoich oficjalnych stronach. Natomiast filmy na żądanie są zwykle ustawione jak lista odtwarzania. Odcinki lub klipy są sortowane według tytułu, lub kanału, czy też według kategorii, takich jak wiadomości, sport lub teledyski. Wybierasz dokładnie to, co chcesz zobaczyć, kiedy chcesz to zobaczyć. Chociaż nie jest to telewizja na żywo, nie musisz się martwić, że sieci będą wycinane z powodu problemów z prawami autorskimi. Oprócz dwóch podstawowych kategorii emisji istnieją trzy podstawowe struktury opłat za telewizję internetową:

  • Bezpłatnie: Oprócz opłat za połączenie z Internetem, wiele witryn lub kanałów telewizji internetowej jest za darmo. Wiele z tych bezpłatnych stron internetowych jest obsługiwanych przez reklamy, więc reklamy banerowe mogą pojawiać się na stronie lub krótkie reklamy mogą być odtwarzane przed obejrzeniem filmu. Oczekiwanie na filmy za darmo może wydawać się nieco kłopotliwe, ale jest to jedyny sposób na zarabianie pieniędzy i oferowanie wysokiej jakości treści dla projektantów witryn. Ponadto czas oczekiwania nigdy nie jest zbyt długi – czas reklamy może wynosić od kilku sekund do 30 sekund, co jest wciąż krótsze niż w przypadku większości reklam telewizyjnych.
  • Subskrypcja: Zazwyczaj płacisz miesięczną opłatę za określoną liczbę kanałów lub filmów na żądanie. Ceny ciągle się zmieniają, ponieważ telewizja internetowa cały czas się rozwija,
  • Płatne kiedy oglądasz: W takim przypadku płacisz tylko za film, który rzeczywiście obejrzałeś

Jak oglądać TV w sieci?

Istnieją dwa warunki konieczne, dzięki którym telewizja internetowa jest możliwa. Pierwszy to przepustowość. Aby zrozumieć przepustowość, najlepiej myśleć o Internecie jako o szeregu autostrad. Jeśli tylko jedna osoba pobiera plik, przesyłanie powinno być dość szybkie. Jeśli jednak wiele osób spróbuje pobrać ten sam plik, transfer może być znacznie wolniejszy. W tej analogii przepustowość to liczba pasów na autostradzie. Jeśli przepustowość strony internetowej jest zbyt mała, ruch zostanie przeciążony. Jeśli strona internetowa zwiększy przepustowość, informacje mogą podróżować tam i z powrotem. Drugą ważną częścią telewizji internetowej jest streaming audio i wideo. Technologia przesyłania strumieniowego umożliwia nam oglądanie filmów na żywo lub na żądanie bez pobierania kopii bezpośrednio na komputer. Schemat przesyłania streamingowego jest prosty

  • Serwer przechowuje dane wideo.
  • Jeśli chcesz obejrzeć wideo, kliknij prawidłowe polecenie, takie jak „Odtwórz” lub „Obejrzyj”. Spowoduje to wysłanie do serwera wiadomości z informacją, że chcesz obejrzeć określony film.
  • Serwer odpowiada, wysyłając niezbędne dane. Wykorzystuje protokoły przesyłania strumieniowego, aby zapewnić, że dane dotrą w dobrym stanie, a wszystkie części we właściwej kolejności.
  • Wtyczka lub odtwarzacz na twoim komputerze – Windows Media Player i RealPlayer to dwa popularne przykłady – dekodowanie i odtwarzanie sygnału wideo.

Chociaż telewizja internetowa obiecuje sporo, koncepcja nie jest pozbawiona wad. Użytkownicy z powolnymi połączeniami internetowymi mogą mieć trudności z szybkim uzyskaniem danych. Wielu narzeka, że jakość wideo jest gorsza, w porównaniu do ekranów HDTV, a strony internetowe mają trudności z zapewnieniem wystarczającej przepustowości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *