Film “Django” – dlaczego warto go obejrzeć?

Film “Django” – dlaczego warto go obejrzeć?

“Django” to film Quentina Tarantino, który wszedł na ekrany światowych kin w 2012 roku i niemal od razu podbił serca krytyków i widzów na całym świecie. I trudno się temu dziwić, gdyż film posiada wszystkie te cechy, z których słynie amerykański reżyser i które uczyniły z niego reżyserską gwiazdę światowego formatu. Sama fabuła filmu wydaje się niezbyt skomplikowana. Otóż dwóch głównych bohaterów – łowca głów niemieckiego pochodzenia i czarnoskóry niewolnik – spotykają się w dość dramatycznych okolicznościach i postanawiają nawiązać współpracę (każdy z nich ma coś na tym zyskać). Owo współdziałanie prowadzi ich przez ziemię ówczesnych Stanów Zjednoczonych i stawia przed nimi szereg prób, wyzwań i zadań do wykonania. W trakcie tej wędrówki pomiędzy dwójką bohaterów nawiązuje się pewna nić sympatii, co skutkuje wspólnym opracowaniem planu i jego skrupulatną realizacją. Jednak to nie tylko fabuła decyduje o popularności “Djanga”. Co jeszcze sprawia, iż stał się on tak popularny na całym świecie?

Ciekawa fabuła i wartka akcja

Ciekawa i wciągająca fabuła to jeden z podstawowych atutów filmu “Django”. Widz oglądający obraz Tarantino zostaje wciągnięty w dziejące się na ekranie wydarzenia i najzwyczajniej w świecie chce wiedzieć, jak to wszystko się potoczy i zakończy. Ale to nie jedyny atut filmu. Dodatkowo warto tu wspomnieć o tym, iż film porusza ważne kwestie dotyczące niewolnictwa. Tarantino nie tylko łamie pewne tabu na temat niechlubnej przeszłości Stanów Zjednoczonych, ale także jasno podkreśla, iż niewolnictwo to zło i nie powinno się nigdy powtórzyć. Zatem w tym aspekcie “Django” ma wymiar etyczny. Jednocześnie trzeba tu wspomnieć o tym, iż sama akcja toczy się niezwykle wartko, a dodatkowego smaczka dodają jej błyskotliwe dialogi oraz spore poczucie humoru. Jednym słowem – “Django” to film bardzo charakterystyczny, w którym już w pierwszych kadrach można rozpoznać niepowtarzalny styl Quentina Tarantino.

Doskonale wykreowani bohaterowie

Za inny atut “Djanga” należy uznać świetnie wykreowanych bohaterów. W filmie Tarantino mamy do czynienia nie tylko z bohaterami względnie pozytywnymi (doktor King Schultz czy tytułowy Django), ale też z jednoznacznie negatywnymi (na przykład właściciel plantacji Calvin Candie czy jego wierny służący Stephen). Każdy z nich – bez względu na cechy charakteru – jest wyrazisty, nieszablonowy, oryginalny i niezwykle zapadający w pamięć. Dużą zasługę w takim wykreowaniu postaci mają aktorzy wcielający się w głównej role – Christoph Waltz, Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio i Samuel L. Jackson. Każdy z nich popisał się niezwykłym kunsztem aktorskim, co w dużym stopniu wpłynęło na kreacje owych postaci.

Czym jeszcze wyróżnia się film “Django“? Oprócz ciekawej fabuły, wartkiej akcji i świetnego aktorstwa warto też zwrócić uwagę na doskonałą muzykę, inteligentna parodię czy mistrzowskie zdjęcia. To wszystko sprawiło, iż film niemal od razu stał się wielkim przebojem. I chociaż od tego czasu minęło już sporo czasu, to jego popularność wcale nie maleje. Dlatego warto go obejrzeć – tym bardziej, iż jest emitowany w legalnej telewizji internetowej.